Ceny

Každý projekt je originálny a jeho náročnosť sa odvíja od predstáv zákazníka. Cena je určite dôležitá, no určiť ju len tak od pása je väčšinou ťažké. Často sa zákazník pýta na cenu, no vôbec sa nespýta, čo všetko obsahuje.

Presnú cenu dokážem povedať len v prípade svadby a stužkovej. Tých som natočil už veľa a dokážem odhadnúť množstvo práce, ktoré obnášajú.

Moja cena za svadbu na Liptove je 650€. Táto obsahuje záznam viacerými kamerami, spracovanie do mesiaca od konania svadby, finálny zostrih v plnom rozlíšení (full HD) + kompletný materiál na externom HDD + počet DVD podľa želania zákazníka.

V prípade stužkovej je cena takisto 650€ vrátane natočenia INTRA (Únosu triednej knihy), kde je takisto záznam viacerými kamerami, spracovanie do mesiaca od konania stužkovej, finálny zostrih na USB kľúči v plnom rozlíšení (full HD) + dvojnásobný počet DVD ako je žiakov v triede.

Pri firemných prezentáciách sa moje ceny doposiaľ pohybovali od 250€ do 1000€ za projekt.

Tieto čísla sú však len orientačné. Niekedy môže klienta osloviť nižšia cena od konkurencie, ktorá je však len základná a klient si pripláca napríklad za každé DVD-čko, viac kamerový záznam... Na presnú kalkuláciu ceny treba poznať potreby a predstavu klienta o výslednom zázname a formáte, počte DVD, termíne dodávky a podobne.

© 2011 - 2013, creative solution, foto: Majo Eliáš